Jak oczyszczać organizm z toksyn

Każdego dnia w naszym organizmie gromadzą się toksyny. Dzieje się tak za sprawą kalorycznych i tłustych potraw, dużej ilości spożywanych cukrów, konserwantów i nie tylko. Toksyny zanieczyszczają ustrój człowieka, zaburzają jego funkcjonowanie i pogarszają nasze samopoczucie. Ich obecność w organizmie źle wpływa na stan skóry, włosów oraz paznokci. Przyspiesza proces starzenia się i niweczy nasze wysiłki dietetyczne oraz mające na celu prowadzenie zdrowego trybu życia. Zapoznaj się z kilkoma prostymi rytuałami, które pomogą ci regularnie i skutecznie oczyszczać organizm z toksyn.

Nie musisz stosować magicznych plastrów z telezakupów ani magicznych ziółek. Ten artykuł nie ma na celu negować ich skuteczności – być może niektóre tego typu metody rzeczywiście są skuteczne. Rzecz w tym, że istnieje wiele prostszych, tańszych i pewniejszych sposobów na to, by pozbyć się toksyn. Wystarczy zmienić swoje nawyki. Szybko wyjdzie ci w wielu aspektach życia. Na co zatem zwrócić uwagę?

Nie głoduj, rozplanuj posiłki

Zacznij od zmiany swoich nawyków żywieniowych. Głodówka nie wpływa dobrze ani na utratę wagi, ani na stan organizmu, który zaczyna magazynować tłuszcz i rozleniwia się. Żeby pozbywać się toksyn, trzeba zmodyfikować dietę. Należy jeść regularnie 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. W pierwszej godzinie po wstaniu z łóżka powinniśmy zjeść śniadanie. Kolację jemy najpóźniej 2-3 godziny przed udaniem się na spoczynek.

Rozruszaj się z rana

Krótka rozgrzewka zaraz po wstaniu z łóżka (nawet 5 minut ćwiczeń, kilka przysiadów, podskoków, skłonów) może nie wpłynie znacząco na spalanie kalorii i rozbudowę mięśni – za to pozwoli pobudzić do pracy układ pokarmowy. Pobudzi funkcjonowanie jelit i pozwoli oczyszczać organizm w naturalny sposób.

Pij soki warzywne

Przeciery, soki i koktajle warzywne oraz owocowe wpływają na oczyszczanie organizmu z toksyn. Pamiętajmy, że warzywa zawierają mniej cukrów prostych. Witamina C to zaś naturalny antyoksydant. Warto pamiętać o spożywaniu soku z cytryny i octu jabłkowego.

Zwiększ ilość błonnika w diecie

Działania błonnika pokarmowego nie trzeba chyba nikomu przybliżać. Dzięki niemu usprawnimy usuwanie złogów pokarmu i przyspieszymy pracę jelit. Poczujemy się lekko i zdrowiej, przyspieszymy proces utraty wagi. Błonnik oczyszcza jelita z toksyn, ma działanie odtruwające i przyspiesza przemianę materii. Nawilża jelita i działa osłonowo na żołądek. Zaleca się dostarczać ok. 25-40 g błonnika każdego dnia.

Pij wodę

Woda naturalnie oczyszcza cały organizm. Każdego dnia powinniśmy wypijać 1,5-2 l wody, a przy wzmożonych wysiłku fizycznym oraz w bardzo upalne dni nawet więcej. Uważaj jednak, aby nie przesadzić. Nic na siłę. Zwiększaj ilość wypitej wody stopniowo i nie popadaj w skrajności. Pamiętaj, że herbaty, owoce, soki, również nawilżają organizm i wliczają się do dziennej dawki płynów.

Niby nic nowego, a jednak. Tych kilka prostych kroków pozwoli ci oczyszczać organizm z toksyn, a co za tym idzie, czuć się dobrze i wyglądać lepiej. Warto zatem poświęcić nieco czasu i uwagi na wyrobienie sobie prostych, dobrych nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *