Czy warto zażywać BCAA Xplode?

pomarańcza

Prawidłowa dieta jest kwestią niezwykle istotną w przypadku osób intensywnie uprawiających sporty. Nie warto tworzyć ze sztucznej suplementacji fundamentu swojego planu żywieniowego. Z drugiej jednak strony, całkowite jej odrzucenie, wbrew pozorom może przynieść więcej szkody niż pożytku. Sportowcy profesjonalnie zajmujący się treningami siłowymi, osoby trenujące CrossFit oraz gimnastykę niezwykle często decydują się na dostarczanie do swojego organizmu aminokwasów bcaa, na przykład w formie rozpuszczalnego w wodzie pudry BCAA Xplode. Czy jest to postępowanie właściwe? Jakie korzyści może im przynieść zażywanie tego specyfiku?

Głównym zadaniem opisywanego produktu jest dostarczenie do naszego organizmu niezwykle ważnych składników odżywczych, tj.: leucyny, izoleucyny oraz waliny. Aminokwasy te są odpowiednie między innymi za syntezę białek, które to z kolei mają pozytywny wpływ na zwalczanie mikrourazów pojawiających się w mięśniach po intensywnych treningach. Ponadto BCAA Xplode niezwykle korzystnie wpływa na nasz układ hormonalny. Ciekawostkę jest, że BCAA Xplode poza oczywistym wpływem na rozrost tkanki mięśniowej, przyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej. W związku z tym jest to produkt, którym warto się zainteresować nie tylko w momencie pracy nad rozbudową tkanki mięśniowej, ale również gdy jesteśmy zainteresowani obniżeniem poziomu ilości tkanki tłuszczowej.

Jeśli już zdecydujemy się na suplementację BCAA musimy poświęcić chwilę uwagi na zaplanowanie odpowiedniego planu dawkowania. Przede wszystkim należy zachować umiar. Stosowanie ilości większych niż zalecane przez producenta nie przyniesie żadnych dodatkowych korzyści, a jedynie będzie zbędnym wydatkiem finansowym, nie wspominając już o potencjalnym negatywnym wpływie na nasz organizm, wiążącym się z przedawkowaniem aminokwasów. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie produktu w godzinach porannych, kiedy to nasz organizm po nocnym odpoczynku rozpoczyna proces rozpadu białek mięśniowych. Dodatkowo warto pomyśleć o suplementacji BCAA Xplode bezpośrednio przed planowanym treningiem siłowym. Takie postępowanie ułatwi nam zwiększenie intensywności i długości ćwiczeń, pomoże zwalczyć uczucie zmęczenia. Zalecana jest również suplementacja po zakończeniu treningu. Podkreślić jedynie należy, że zalecane jest zachowanie około piętnastominutowej przerwy między ostatnim treningiem a przyjęciem odżywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *